اخبار و مقالات

خودروسازان کارخانه‌های خود را باز می‌کنند

خودروسازان جهانی تلاش‌های خود را برای بازکردن کارخانه‌ها سرعت می‌بخشند و از پروتکل‌های ایمنی که برای تولید دستگاه‌های تنفس مصنوعی در چین و آمریکا در هفته‌های اخیر ایجاد شده است، پیروی می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، خودروسازان جهانی که از همه‌گیری ویروس کرونا آسیب دیده‌اند تلاش‌های خود را برای باز کردن کارخانه‌ها از ووهان گرفته تا مارانلو و میشیگان سرعت می‌بخشند و از پروتکل‌های ایمنی که برای تولید دستگاه‌های تنفس مصنوعی در چین و آمریکا در هفته‌های اخیر ایجاد شده است، پیروی می‌کنند.

اقدامات ایمنی در تولیدکننده‌های مختلف متفاوت است. خودروسازی فراری ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد از کارمندانی که می‌خواهند ببینند آیا به این ویروس مبتلا شده‌اند یا نه به‌طور داوطلبانه آزمایش خون می‌گیرد.

جیم گلین، رئیس بخش ایمنی محیط کار شرکت جنرال موتورز اعلام کرد این شرکت اعتقادی به مفید بودن آزمایش خون ندارد ولی گلین گفت برای محافظت از کارگرانش از اقداماتی که شرکت آمازون اتخاذ کرده است استفاده می‌کند، اقداماتی مانند بررسی دمای بدن کارگران قبل از ورود به کارخانه‌ها.

تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان خودرو عقیده دارند که بررسی دمای بدن، پرسشنامه‌های روزانه سلامتی، طراحی مجدد خطوط مونتاژ برای دور نگهداشتن کارگران از یکدیگر به‌اندازه 0.9 تا 1.8 متر و استفاده از ماسک و دستکش می‌تواند به ادامه فعالیت این کارخانه‌ها با ایمنی کامل کمک کند.

جنرال موتورز اعلام کرد پروتکل‌های ایمن نگه داشتن کارگران را می‌داند. این خودروسازی کارخانه‌های خود در چین را بازگشایی کرده است و کارگرانش در کره جنوبی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

این شرکت خودروسازی زمان بازگشایی کارخانه‌ها در آمریکا را اعلام نکرد. سایر خودروسازی‌ها تاریخ آغاز به کار خود را اعلام می‌کنند در حالی که مقامات بهداشتی و سیاستگذاران فدرال و دولتی نگران برداشته شدن زود قرنطینه‌ها هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

آخرین اخبار صنعت خودرو را اینجا بخوانید

نوشته های مشابه