اخبار و مقالات

جهش تولید درگروه صنعتی ایران خودرو از مسیر کیفیت

جهش تولید درگروه صنعتی ایران خودرو از مسیر کیفیت | گروه صنعتی ایران خودرو برنامه‌ها و پروژه‌های متعددی را برای ارتقا و تحول کیفیت در زنجیره ارزش تولید خودرو با تکیه بر توانمندی سازندگان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان برای اجرا در سال جهش تولید تدارک دیده است.
به گزارش خبرگزاری به نقل از ایکو پرس، جهش تولید در این گروه صنعتی همراه با ارتقای کیفیت محصولات خواهدبود و برهمین اساس ارتقای سطح کیفیت محصول سمند به سه ستاره و هایما اس.5 به چهار ستاره دردستور کار قرارداد و بهبود 10 درصدی امتیاز کیفیت سایر محصولات از جمله خانواده محصولات پژو 206، پژو207، دنا و همچنین بهبود در برخی مکانیزم‌ها و سیستم‌های خودرویی و موتور نیز از جمله پروژه‌های بهبود کیفیت در حوزه محصولات، سیستم و قطعات در سال جاری اجرایی می شود.
برمبنای این گزارش ،تامین مواد اولیه، قطعات و مجموعه‌های با کیفیت هم‌زمان با پیشبرد برنامه‌های ساخت داخل، تحقق تولید با کیفیت با اجرای برنامه‌ها و پروژه‌های بهبود کیفیت، نظارت کیفی ویژه بر فرآیندهای صادرات، لجستیک، تحویل و ارائه خدمات بدون نقص از اولویت‌های حوزه کیفیت در سال 99 است و برای دستیابی به اهداف، نسبت به تدوین برنامه‌ها در راستای ارتقای سطح رضایت‌مندی مشتریان اقدام شده است.
همچنین درحال حاضر تمامی محصولات تولیدی رضایت بالاتر از شاخص متوسط صنعت دارند. مراجعات و قطعات برگشتی در شبکه خدمات پس از فروش (R100 و C100) نیز از شاخص‌های مهم ارزیابی رضایت‌مندی مشتریان است که در سال گذشته بهبود 19 درصدی در شاخص مراجعات (R100) در بازه 10هزار کیلومتر نسبت به سال97 تجربه شده است. همچنین در شاخص برگشتی قطعات (C100) در بازه 10هزار کیلومتر نیز بهبود 16 درصدی نسبت به سال 97 به ثبت رسیده است.
دراین گزارش آمده است ، براساس آخرین گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ،رضایت مشتریان از سبد محصولات گروه صنعتی ایران خودرو در دوشاخص (CSI) روند افزایشی و در شاخص ایرادات اظهار شده توسط مشتریان (IQS) دارای روند کاهشی و رو به بهبود بوده است .
شاخص ایرادات اظهار شده توسط مشتریان در محصولات پژو 206 هاچ بک و دنا طی ماه های گذشته علاوه بر ادامه روند کاهشی و رو به بهبود ،اهداف ابلاغیه وزارت صنعت ،معدن و تجارت در شاخص مذکور برای این محصولات محقق شده است .

منبع: خبرگزاری تسنیم

آخرین اخبار صنعت خودرو را اینجا بخوانید

نوشته های مشابه