اخبار و مقالات

ایران خودرو و بانک تجارت تفاهم‌نامه همکاری امضاکردند

ایران خودرو و بانک تجارت تفاهم‌نامه همکاری امضاکردند
بانک تجارت در زمینه تأمین مالی بخشی از پروژه های شرکت ایران خودرو تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ایکوپرس، در راستای شعار جهش تولید، رضا دولت آبادی مدیر عامل این بانک و فرشاد مقیمی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو تفاهم نامه همکاری در زمینه تأمین مالی بخشی از 14 پروژه بومی سازی قطعات با فناوری بالا، کمک به سرمایه در گردش سازندگان ، خرید دین خودروهای تجاری با بانک تجارت امضا کردند.
این تفاهم نامه در راستای توسعه نهضت داخلی سازی قطعات و جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال منعقدشده است.
بانک تجارت در این تفاهم نامه نسبت به اعطای تسهیلات بلند مدت و میان مدت به اشخصاص حقوقی تأمین کننده قطعات خودرو و معرفی شده از سوی ساپکو اقدام می کند.
در این تفاهم نامه تعدادی از پروژه های داخلی سازی قطعات تأمین مالی می شوند که این تعداد پروژه از جمله قطعاتی است که دارای ارزبری بالایی بوده و برای اولین بار در تاریخ صنعت خودرو ، داخلی سازی آنها در دستور کار ایران خودرو قرارگرفته و این امر صرفه جویی ارزی را به دنبال خواهد داشت.
همچنین براساس تفاهم نامه دیگری میان بانک تجارت و شرکت ساپکو قرار شد این بانک برای تامین سرمایه در گردش قطعه سازان تسهیلاتی پرداخت کند.
از دیگر تفاهمات به عمل آمده میان گروه صنعتی ایران خودرو و بانک تجارت ارائه خدمات در باز گشایی ال سی داخلی و صدور اوراق گام برای خودرو های تجاری و خودکفایی در ساخت و تولید قطعات خودروهای باری و مسافری است.
در پایان مراسم، رضا دولت آبادی مدیر عامل و عباس اشرف نژاد عضو هیات مدیره بانک تجارت به همراه مدیران ارشد شرکت ایران خودرو از چند دستگاه از تولیدات جدید شرکت ایران خودرودیزل بازدید کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

آخرین اخبار صنعت خودرو را اینجا بخوانید

نوشته های مشابه