ایرادات پمپ بنزین چیست ؟

صنایع خودرویی دوستان > وبلاگ  > ایرادات پمپ بنزین چیست ؟
ایرادات پمپ بنزین چیست ؟

ایرادات پمپ بنزین چیست ؟

ایرادات پمپ بنزین چیست ؟

علائم خرابی پمپ بنزین  روشن نشدن خودرو ، قطع شدن صدای گیزه از پشت ماشین ، گاز نخوردن ماشین در پمپ بنزین نیم سوز ،  نرسیدن بنزین به پشت آنژکتور است.

برای عیب یابی می توانید شلنگ بنزین را از سر ریل انژکتور بیرون بکشید و به یک نفر بگویید سوئیچ را برایتان باز کند آگر بنزین با فشار آمد بدانید که پمپ بنزین سالم هست واگر نیامد خراب هست. برای اینکه بدانید برق پمپ بنزین قطع نشده باید بدانید که آمپر بنزین کار می کند یا خیر؟

ایرادات پمپ بنزین چیست ؟

اکثر پمپ بنزین ها پشت ماشین و درون باک می باشند و از دو طریق قابل دسترسی می باشند از داخل کابین زیر صندلی عقب مثل پراید ،پژو ۴۰۵ ،تندر ۹۰ ،۲۰۶ و از صندوق عقب مثل هیوندا سوناتا ، آذرا ، پیکان ، و بعضی خودروهای بنز وبی ام و و برای بعضی خودروها زیر ماشین می باشد مثل سمند مدل قدیمی ، ولی مزدا۳ ،مزدا کابین ، نیسان ، و اکثر خودروهای وانت زیر ماشین و داخل باک می باشد که برای دسترسی باید باک باز شود.

۱- برای رسیدن به مجموعه پمپ بنزین، هرچه باک خالی تر باشد بهتر است. سعی کنید بیشتر از ۱۵ لیتر بنزین در باک نباشد. اکنون صندلی عقب را بالا زده و درپوش سیاه رنگ باک را با احتیاط خارج کنید. این درپوش به وسیله ۳ عدد خار به کف خودرو متصل شده که می بایست با احتیاط آن خارها را خارج کنید.

۲- در این مرحله می بایست خیلی آرام و با دقت، شلنگ های رفت و برگشت بنزین را با فشار دادن ضامن ان آزاد نمایید. بعد از ان سوکت برق را هم در بیاورید. برای دراوردن سوکت، می بایست با انگشت، ضامن آن را از پایین، کمی به سمت وسط دایره بکشید و همزمان سوکت را به بالا فشار دهید.

۳- در مرحله سوم می بایست مهره درب باک را باز نمایید. برای باز نمودن مهره درب باک از آچار مخصوص آن استفاده کنید.

جنس درجه یک این آچار با قیمت ۶۰ هزار تومان قابل تهیه است. تفاوت جنس درجه یک با درجه دو در آن است که پایه ها با دو لایه فلز و پرچ، محکم کاری شده تا اگر برای باز نمودن مهره درب باک، فشار زیادی وارد نمودید، آچار دچار پیچیدگی نشود.

ضمنا این مدل، پیچ تنظیم دارد به طریکه دهانه این آچار قابل تنظیم می باشد و قابلیت باز نمودن مهره درب باک همه نوع خودرو پژو،تندر۹۰ ، النترا ، اکثر خودروهای هیوندای و تویوتا و یا به طور کلی همه خودروهایی که مهره درب باک پلاستیکی دارند را دارد. لازم به ذکر است که مدل ساده تر آن هم در بازار وجود دارد که فقط برای باز نمودن مهره درب باک ۲۰۶ قابل استفاده است.

پیشنهاد می شود اگر دست به آچار هستید و خودتان کارهای اتومبیل را انجام می دهید حتما این آچار را تهیه نمایید. در غیر این صورت برای باز نمودن مهره درب باک به تعمیرکارانی مراجعه کنید که آچار مخصوص داشته باشند. چون کسانی که اچار مخصوص باز کردن درب باک را ندارند با قلم و چکش به جان درب باک خودرو شما خواهند افتاد.

که چون باک ۲۰۵ پلاستیکی می باشد این کار امکان صدمه زدن به خود باک نیز به دنبال خواهد داشت. در ضمن در هنگام بستن باک هم با قلم و چکش، کلی ضربه به باک خودرو شما وارد می کنند و آن طور که باید هم مهره بسته نخواهد شد.و اگر هم تهیه نکردید می توانید با دوعدد دوسو تخت بلند با دونفر همزمان فشار دهید و باز کنید

۴- پس از اینکه مهره درب باک ۲۰۶ را باز نمودید می بایست خیلی با احتیاط مجموعه پمپ را از درون باک خارج نمایید. دقت کنید که برای بیرون اوردن کامل می بایست آن را کمی خم نمایید تا قسمت مربوط به آمچر بنزین هم خارج شود.

۵- اینک هر کاری که لازم دارید روی مجموعه پمپ بنزین انجام بدهید و دومرتبه ان را ببندید. اما بستن پمپ قلق کوچکی دارد که در ان به آن اشاره خواهد شد.

ایرادات پمپ بنزین چیست ؟

۶- برای بستن پمپ می بایست ابتدا اورینگ درب پمپ بنزین را بررسی کنید و در صورتی که گشاد شده آن را تعویض نمایید. قیمت ان در بهار ۹۵ حدود ۴۰۰۰ تومان می باشد. اورینگ را به مقداری گریس آغشته کنید تا کاملا چرب شود. سپس در دهانه پمپ، خیلی با احتیاط آن را جایگزاری کنید.

فراموش نکنید که قبل از جا زدن مجموعه پمپ درون باک، اوریک را در محل خودش قرار دهید چون بعد از جا زدن مجموعه پمپ این کار به مراتب دشوار تر خواهد شد.

باز کردن پمپ بنزین پراید اول صندلی عقب را بیرون بکشید دو عدد قلاب زیر صندلی می باشد دستتان را از پشت صندلی سمت کمربند ایمنی داخل ببرید و صندلی را بلند کنید و با فشار خارها را آزاد کنید و زیر موکت صندلی درپوش پمپ بنزین را باز کنید با چهارسو و بعد سوکت بنزین و شلنگ های رفت و برگشت بنزین را با انبر دست آزاد کنید و پیچ های دور درب پمپ بنزین را باز کنید.

ایرادات پمپ بنزین چیست ؟

برای سفارش محصولات صنایع خودروی دوستان با شماره های زیر در تماس باشید.

66506038-66506037-66508014